Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowicach należący do Sieci Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkoła dla Zdrowia
sobota, 21 kwietnia 2018
Egzamin gimnazjalny za nami!
18, 19 i 20 kwietnia uczniowie gimnazjum rozwiązywali testy z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych (biologia, fizyka, chemia, geografia), matematyki i języka angielskiego. Zdania były podzielone co do trudności a na wyniki trzeba będzie czekać do 15 czerwca. Życzymy jak największej ilości punktów.
wtorek, 17 kwietnia 2018
poniedziałek, 9 kwietnia 2018
UWAGA KONKURS!
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie zaprasza uczniów (klasy) Państwa szkoły do udziału w konkursie "Jak pozytywnie wpływasz na otoczenie działając w Sieci?" .Nasza placówka wspomaga szkoły w realizacji programu zgodnego z kierunkami polityki oświatowej państwa. W roku szkolnym 2017/2018 jednym z tych kierunków jest Bezpieczeństwo w Internecie, odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych. Konkurs organizowany przez Poradnię dotyczy tego obszaru.Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjum (II i III klasy) oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu działania Poradni Psychologicznej w Knurowie, czyli uczniów miasta Knurowa oraz gmin Powiatu Gliwickiego: Pilchowice, Sośnicowice, Gierałtowice.Konkurs polega na stworzeniu narracji cyfrowej z wykorzystaniem zdjęć, dźwięku, głosu narratora, wideo, tekstu (do decyzji klasy), o czasie trwania max. 5 minut. W narracji musi wziąć udział przynajmniej połowa klasy. Narracja stworzona przez poszczególne klasy musi poruszać temat “Jak pozytywnie wpływasz na otoczenie, działając w sieci?”Przewidziane są dwie równorzędne nagrody: nagroda jury oraz nagroda publiczności. W obu przypadkach nagrodą jest bezpłatna wycieczka jednodniowa dla całej klasy.Szczegóły konkursu: plakat oraz regulamin w załączniku oraz na stronie internetowej www.dzialamy.online
piątek, 6 kwietnia 2018
Kim być? Oto jest pytanie...
Jak w latach ubiegłych na zaproszenie Pani Magdaleny Weres-Gręzickiej i Pani Bogumiły Swobody uczniowie klas trzecich dzisiejszy dzień spędzili w ZSP w Paniówkach. Uczestniczyli w Targach Edukacyjnych - Dniach Otwartych dla szkół ponadgimnazjalnych. To już kolejne spotkanie mające na celu ułatwić wybór ścieżki edukacyjnej i drogi kariery zawodowej.
czwartek, 5 kwietnia 2018
"Pożegnanie zimowego smoga" - happening
"Pożegnanie zimowego smoga" to akcja zorganizowana we współpracy z Gierałtowickim Alarmem Smgowym.
Podczas heppeningu uczniowie malowali kolorowe murale antysmogowe. Oprócz wydźwięku antysmogowego uczniowie rozmawiali o konieczności wymiany kotłów (pieców) - bo nawet zmiana na piec na ekogroszek sprawia że emitowane jest ponad 10 razy mniej zanieczyszczeń (gaz czy pompa ciepła są jeszcze czystsze). Ponieważ od września można już tylko instalować na Śląsku piece klasy 5 (czyli bardzo dobre na ekogroszek) można powiedzieć że zmiana pieca to kluczowy krok (nawet nie mają palenisk dodatkowych, na których można spalać śmieci:)
wtorek, 3 kwietnia 2018
Stop Cyberprzemocy!
Informacja w sprawie bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnych i komunikacyjnych przez dzieci i młodzież.
W związku z niepokojącymi doniesieniami napływającymi z różnych źródeł, dotyczącymi zagrożeń wynikających z niewłaściwego wykorzystywania Internetu oraz telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież zwracamy się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na ten problem.
Wraz z rozwojem mediów elektronicznych oraz wzrostem ich popularności obserwujemy wśród dzieci i młodzieży rosnąca liczbę przypadków uznawanych za przejawy tzw. cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem Internetu oraz telefonów komórkowych. Formy cyberprzemocy to: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem sieci, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie np. przy użyciu telefonu komórkowego ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów, podszywanie się w sieci pod cudzą tożsamość. Do działań określanych mianem cyberprzemocy wykorzystywane są m.in: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe, grupy dyskusyjne, telefony komórkowe, serwisy SMS i MMS.
Dzieci często podejmują działania uznawane za cyberprzemoc, nie mając świadomości ich konsekwencji. Tymczasem specyfika mediów elektronicznych sprawia, że intensywność krzywdy doznawanej przez ofiary cyberprzemocy, ich poczucie zagrożenia, przekracza możliwości poradzenia sobie z taką sytuacją, nawet jeśli pozornie jest ona błaha, a to może prowadzić do prawdziwej tragedii.
Korzystanie z technologii informacyjnych może wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i ispołeczny dziecka. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi, zaniedbywanie nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i rówieśnikami, rezygnacji z innych zainteresowań, nawet zaniedbywania czynności takich jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do uzależnień.
Podkreślamy, że nie wszystko co pojawia się w Internecie, chociaż modne i atrakcyjne jest bezpieczne i rozsądne. Zachęcamy do rozmów z dziećmi w celu omawiania ich aktywności w Internecie, dopytywanie o aktualne problemy z jakimi być może się borykają. Dodatkowo istotne jest, aby zwrócić uwagę na zachowanie dziecka – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha, a także rodzaj gier
w jakie gra.
w jakie gra.
W przypadku niepokojących sygnałów, napływających ze strony Państwa dzieci informujemy, że poradę i pomoc można uzyskać zgłaszając się do wychowawcy klasy, pedagoga lub psychologa szkolnego.
Dyrekcja szkoły oraz pedagog szkolny
Więcej informacji w załączonych poniżej prezentacjach
Subskrybuj:
Posty (Atom)