Konkurs na najciekawsza ulotkę został rozstrzygnięty podczas podsumowania Dni Ziemi. Komisja konkursowa w składzie: Violetta Kunkiewicz, Maria Spyrka- Stachowska i Eryka Dymarz wyróżniła następujące prace:
I miejsce: Sandra Kocur klasa I
Wyróżnienia: Julia Nowak klasa IIb
Alicja Wieczorke klasa IIIb
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowicach należący do Sieci Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkoła dla Zdrowia
piątek, 28 kwietnia 2017
poniedziałek, 10 kwietnia 2017
piątek, 7 kwietnia 2017
Konkursy przedmiotowe EDI PANDA
W dniach 4-7.04 odbyły się konkursy przedmiotowe z języka angielskiego i biologii. W sumie uczestniczyło w nich 39 uczniów.
Zagadnienia obejmowały również treści prozdrowotne:
Choroby i higiena układów budowy wewnętrznej oraz współczesne zagrożenia zdrowia: zdrowie a cywilizacja; czynniki chorobotwórcze; drogi zakażenia; choroby społeczne, cywilizacyjne, pasożytnicze, zakaźne i genetycznie uwarunkowane.
Zagadnienia obejmowały również treści prozdrowotne:
Choroby i higiena układów budowy wewnętrznej oraz współczesne zagrożenia zdrowia: zdrowie a cywilizacja; czynniki chorobotwórcze; drogi zakażenia; choroby społeczne, cywilizacyjne, pasożytnicze, zakaźne i genetycznie uwarunkowane.
Charakterystyka AIDS i wirusa HIV: budowa wirusa, rodzaje wirusa - HIV-1 i HIV-2, drogi zakażenia, statystyka AIDS i HIV w Polsce i na świecie, przebieg AIDS, leczenie chorych i możliwe drogi unikania zakażenia.
Konkurs ekologiczny Powietrze nad Śląskiem
W związku ze zbliżającym się Tygodniem Ziemi został ogłoszony szkolny konkurs na plakat pod hasłem "Powietrze nad Śląskiem". Celem konkursu jest rozpropagowanie wiedzy związanej z niską emisją i zanieczyszczeniem powietrza, szczególnie w porze zimowej. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie plakatu o wymiarze co
najmniej A3 dowolną techniką.
najmniej A3 dowolną techniką.
Pamiętajmy, że plakat to druk lub rysunek dużego formatu, o charakterze propagandowym lub reklamowym (nigdy wyłącznie informacyjnym).
Plakat tym różni się od afiszu, że nie jest wykonany ze składu, lecz w całości stanowi formę graficzną. Zadrukowywany jest z reguły na całej powierzchni papieru i najczęściej posiada bogatą kolorystykę. Elementy graficzne co najmniej dorównują informacji tekstowej, z reguły jednak dominują. Napisy są często przetworzone artystycznie.
Forma plakatu jest również jedną z dziedzin sztuki.
środa, 5 kwietnia 2017
Warsztaty teatralne
W środę, 5 kwietnia klasy trzecie gimnazjum pojechały do teatru w Gliwicach na spektakl pod tytułem "O Józku, który grał big bit". Występ był bardzo ciekawy, opowiadał o prawdziwych zdarzeniach z życia pewnego muzyka i poruszał ważny problem uzależnienia od alkoholu osób sławnych. Niektóre momenty monologów aktorów ujęły każdego za serce. Po spektaklu mieliśmy okazję na przeprowadzenie wywiadu z aktorem grającym rolę tytułowego bohatera oraz mogliśmy wspólnie z panią pedagog teatru zinterpretować tę sztukę. Z pewnością każdy mile zapamięta ten dzień, gdyż wycieczka się udała.
Marta Lauterbach
Wielkanocne potrawy
wtorek, 4 kwietnia 2017
Jajeczne święta
Symbolem Wielkanocy jest jajko. Na zajęciach technicznych uczniowie mieli za zadanie przygotować proste dania z jajkiem w roli głównej. Praca była bardzo wesoła, przez co oczywiście udana. Wszyscy z dużym zaangażowaniem tworzyli jajeczne smakołyki.
Oliwia Kunert
Oliwia Kunert
poniedziałek, 3 kwietnia 2017
Międzygimnazjalny Turniej Geograficzny "Odkrywcy planety - Ziemi"
31 marca odbył się Międzygimnazjalny Turniej Geograficzny klas pierwszych "Odkrywcy planety - Ziemi" zorganizowany przez Miejskie Gimnazjum nr 3 w Knurowie. W turnieju wzięło udział siedem zespołów, między innymi z Knurowa, Przyszowic, Gierałtowic oraz z Rudzińca. Zakres wiedzy konkursu obejmował budowę Układu Słonecznego, ruchy Ziemi i ich następstwa oraz rachubę czasu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)